مصاحبه شغلی

ارسال پست
admin
Site Admin

مصاحبه شغلی

پست توسط admin »

‍‍‍چطوری #مصاحبه بریم؟

اول سعی کنید دو تا خط اینترنت خوب داشته باشید، همراه با وی پی ان خوب و یکی دو روز قبل حتما چک کنید که نرم افزاری که اونها می خواهد باهش مصاحبه کنند درست کار میکنه

معرفی خودتون رو در حد 5 دقیقه جمع و جور اماده داشته باشید یا حتی بنویسید

هر سوالی رو به هر دلیل متوجه نشدید، حدس نزنید و جواب بدید! بپرسید، ازشون بخواهید دوباره اروم تر بگند،

گاهی وقت ها تلفظ انگلیسی یا المانی بعضی کلمات ممکنه باعث بشه متوجه نشید، دقیق اشاره کنید و بگید فلان کلمه رو نمی فهمم میشه دوباره بگید، یا تایپ کنید، یا اگر مفهوم رو متوجه نشدید بگید میشه یه جور دیگه بپرسید
Rephrase

خلاصه تا سوال رو درست نفهمیدید جواب ندید

ولی اگر چیزی رو بلد نبودید، حتما بگید بلد نیستم، شما قرار نیست همه چیز رو بدونید، جواب بی ربط ندید به سوالها، بگید نمی دونم خیلی تاثیر مثبت تری داره

اروم و شمرده جواب بدید و بعد از هر سوال سعی کنید بپرسید همون چیزی رو که مصاحبه کننده دنبالش بوده جواب دادید

نحوه برخود کلی تون نسبت به مصاحبه اینطور باشه که میرید تجربه کسب کنید

هر مصاحبه یک تجربه است، هرچی این بار بلد نبودید برای دفعه بعد یاد بگیرید
و بنابراین سعی کنید استرس و اضطراب نداشته باشید

سوالهای منابع انسانی رو توی نت سرچ کنید و سعی کنید اماده باشید، گاهی توی مصاحبه های فنی هم از این سوالها می پرسند

themuse.com
یکی از بهترین مراجع هست، سعی کنید لااقل صد تا سوال بسیار پرکاربرد رو به فارسی حداقل تو یه دفتر جواب بدید، توی سایت دقیقا توضیح داده مصاحبه کننده دنبال چی میگرده و شما چطوری بیاد جواب بدید.

یه هفته برای این کار وقت بگذارید، حیف هست مصاحبه هایی که به سختی بدست میاد رو بخاطر این سوالها از دست بدید.

توی نت سرچ کنید اسم شرکت رو، صفحه ویکی پدیا اگر داره، سایتش یا خبرهای مرتبط با شرکت
حتما مطالعه داشته باشید، ازتون میپرسند و براشون هم واقعا مهمه

مصاحبه کننده رو هم اگر اسمش رو دادند سعی کنید سرچ کنید، معمولا لینک دین هستند، ببینید کیه، پست گذاشته یا بلاگ داره، تخصصش چیه به چی علاقه داره

و اگر مصاحبه تصویری بود حتما تمرین کنید، لبخند روی لبتون باشه در طول مصاحبه و اروم و ریلکس روی صندلی نشسته باشید،
اینها بادی لنگوییج یک ادم با اعتماد به نفس هست 😉
لباس رسمی معمولی پیراهن و شلوار بپوشید، لازم نیست کت و کروات داشته باشید، خودشون هم ندارند، من تاحالا ندیدم.

در انتهای مصاحبه حتما تشکر کنید از وقتی که برای مصاحبه با شما گذاشته اند
admin
Site Admin

Re: مصاحبه شغلی

پست توسط admin »

این موارد رو‌ جدی بگیرید. نذارید اشتیاقتون برای پیشرفت، واقعیت رو پنهان کنه:

🚩 درخواست واریز هرگونه وجه از سمت کارفرما یک‌نشونه مهم خطر هست.

🚩 نباید نقطه اتصالتون با شرکت فقط و فقط یک نفر باشه؛ باید بتونید اسامی همکاران آینده تون رو با پیج های واقعی و اطلاعات کامل، عکس، سابقه کاری و ... در لینکداین پیدا کنید.

🚩 وبسایت شرکت باید آپدیت باشه؛ امکان تماس با شماره تلفنها رو داشته باشید و کسی اون طرف خط پاسخگو باشه.

🚩 پینگ بگیرید از وبسایت شرکت و ببینید آی پی اون شرکت کجا خورده (روسیه، چین، هند و ... همه هشدار هستند)

🚩 در وبسایت BBB باید بتونید اطلاعاتی راجع به شرکت پیدا کنید.

🚩 احتمالا در هر کشوری، منبع آنلاینی میتونید پیدا کنید از لیست شرکتهایی که ویزا اسپانسرشیپ دارند (برای امریکا این وبسایت‌وجود داشت). سرچ کنید

🚩 (بدون تعصب نژادی) لهجه هندی مصاحبه کننده رو جدی بگیرید

🚩 مصاحبه های سطحی که شما رو به چالش نمیکشه «ممکنه» یه نشونه خطر باشه

🚩 شماره ثبت شرکت رو درخواست کنید و اون رو سرچ کنید.

🚩 وجود آگهی شغلی در
Glassdoor یا indeed
، به اون شرکت اعتبار نمیده!
شرکت کلاهبردار طرف من، در هر دو پلتفرم آگهی های موجهی داشت و فکر نمیکنم بعد از اینکه من ریپورتشون کردم هم اون پلتفرمها اقدامی برای حذف آگهی انجام دادند.

🚩 مصاحبه باید تصویری باشه. شاید یکم رادیکال بنظر بیاد، ولی من توی شاید ۵۰ مصاحبه ای که داشتم، غیر از شرکت کلاهبردار، همه با تصویر بودند.

🚩 محترمانه سوال پیچ کنید! در موضع نیاز قرار نگیرید. در عین اینکه ما «بسیار» نیازمند مهاجرت هستیم، اما متخصصیم؛ و دانش و مهارت مون قابل احترامه. نگاه به خودتون رو از ایران بیرون ببرید و از دید یک کشور جهان اول به خودتون نگاه کنید و حق شک کردن رو به خودتون بدید.
ارسال پست