فیکسیون

ارسال پست
admin
Site Admin

فیکسیون

پست توسط admin »

اگر به هر دلیل قبل از دریافت کارت اقامت مدت اعتبار ویزا تمام بشه اداره مهاجرت براتون یک برگه شبیه ویزا صادر میکنه که بهش فیکسیون میگن.

فیکسیون به دو مدل صادر میشه،
  • یکی یک برگه کاغذ سیاه و سفید A4
  • دومی یک سه برگه رنگی شبیه ویزا
برگه سایه و سفید رایگان هست ولی سه برگه رنگی ۱۱ یورو هزینه داره

دقت کنید حتما سه برگه رنگی رو بگیرید وگرنه با برگه معمولی نمیتونید از المان خارج بشید یا دوباره وارد بشید

نکته
اگر ویزای بلند مدت تایپ D
دارید، باید حتما و لزوما قسمت مربوط به سکشن ۴ قانون ۸۱ اقامت تیک خورده باشه، که در واقع بیان میکنه نوع اقامت قبلی شما تمدید شده
($81 Abs.4 AufenthG)

👈 منابع و لینک های مهم رو در زیر بخونید

Fiktionsbescheinigung (Fictional Certificate)

If a currently valid residence permit (temporary residence permit or national visa for long-term durations - Category D - ) is available, a fictional certificate according to § 81 Section 4 of the Residence Act will be issued.

In this case, the residence permit and all supplementary regulations (also regarding the stipulations concerning gainful employment) remain in force until a decision has been made in relation to the application. Journeys abroad and re-entry into the area of the Republic are possible with a valid fictional certificate in accordance with § 81 Section 4 of the Residence Act.

https://service.berlin.de/dienstleistung/326233/en/

https://service.duesseldorf.de/suche/-/ ... 72850/show

http://www.gesetze-im-internet.de/aufen ... /__81.html

https://www.gesetze-im-internet.de/engl ... html#p1732
Afshintal88

Re: فیکسیون

پست توسط Afshintal88 »

سلام
خواستم بدونم زمانی که در المان مشغول به کارمیشیم اگه بخواهیم یکسر برگردیم ایران مامزیموم چند روز اجازه این کار رو داریم،؟
منظورم اینه که مثلا میشه ۲۰ روز مرخصی گرفت و اومد ایران کارهات رو انجام داد و برگشت؟
ممنون
developer1

پست توسط developer1 »

Afshintal88 نوشته شده: جمعه ژوئن 24, 2022 1:17 pm سلام
خواستم بدونم زمانی که در المان مشغول به کارمیشیم اگه بخواهیم یکسر برگردیم ایران مامزیموم چند روز اجازه این کار رو داریم،؟
منظورم اینه که مثلا میشه ۲۰ روز مرخصی گرفت و اومد ایران کارهات رو انجام داد و برگشت؟
ممنون
روزهای مرخصی بستگی به شرکت شما داره، تا وقتی ویزا یا فیکسیون معتبر دارید میتونید هر چقدر میخواهید بیاید و برید

البته توجه داشته باشید که تاقبل از گرفتن اقامت دایم نباید در کل بیش از شش ماه درسال خارج از آلمان زندگی کنید
Shuaib1984

پست توسط Shuaib1984 »

با درود،
من قرارداد قبلی رو فسخ کردم و نامه فسخ قرار رو هم به صورت ایمیل به اوسلندا شهرم اعلام کردم و به ايران برگشتم(بدلیل پیوست غیرهمزمان) و دوباره قرار داد گرفتم واین بار با مدارک کامل رفتم ویزا متریک اما به دلیل اینکه ویزای من اعتبار داره و میخوام پیوست همزمان بشم مدارک رو قبول نکردن و گفتند بایدبری سفارت و از اونجا پیگیری کنید، به سفارت هم ایمیل زدم و منتظرم. آیا سفارت ویزای قبلی رو باطل و ویزای جدید صادر خواهد کرد؟
perl

پست توسط perl »

Shuaib1984 نوشته شده: چهارشنبه آگوست 03, 2022 6:39 pm با درود،
من قرارداد قبلی رو فسخ کردم و نامه فسخ قرار رو هم به صورت ایمیل به اوسلندا شهرم اعلام کردم و به ايران برگشتم(بدلیل پیوست غیرهمزمان) و دوباره قرار داد گرفتم واین بار با مدارک کامل رفتم ویزا متریک اما به دلیل اینکه ویزای من اعتبار داره و میخوام پیوست همزمان بشم مدارک رو قبول نکردن و گفتند بایدبری سفارت و از اونجا پیگیری کنید، به سفارت هم ایمیل زدم و منتظرم. آیا سفارت ویزای قبلی رو باطل و ویزای جدید صادر خواهد کرد؟
من درک نمی کنم چرا باید به علت پیوست غیر همزمان برگردید ایران .....
یعنی هرکس پیوست غیر همزمان داشت یه کار دیگه بگیره بیاد ایران دوباره اقدام کنه پیوست همزمان بشه !!!! بعد انتظار دارید سفارت چه جوابی بهتون بده !!!
من حدس میزنم شما همه چیز رو اشتباه فهمیدید !!!

اما شما از زمانی که نامه فسخ قرارداد رو میفرستید اداره مهاجرت و کسب تکلیف میکنید فرصت دارید دنبال کار بگردید،

اصولا تا سه ماه بعد از فسخ قرارداد مهلت دارید. که البته ممکن هست تا شش ماه هم توافق کنند

هر موقع کار پیدا کردید هم دوباره به اداره مهاجرت اعلام میکنید که کار گرفتم و مدارک رو براشون می فرستید.

الان هم باید تشریف بیارید المان و از طریق اداره مهاجرت پیگیر کارتون بشید

دیگه هیچ ربطی به سفارت و ویزامتریک نداره
maryituser

پست توسط maryituser »

سلام،ممنون میشم سوال بنده رو جواب بدید،من در آلمان هستم و فیکسیون صاد شده برام،میخوام بدونم برای رفتن به ایران و برگشت چقدر باید از اعتبار ویزام مونده باشه؟اعتبار فیکسیون تا ۱۰ دسامبر هست،میتونم مثلا نوامبر برم و برگردم؟
Shuaib1984

پست توسط Shuaib1984 »

perl نوشته شده: چهارشنبه آگوست 03, 2022 9:17 pm
Shuaib1984 نوشته شده: چهارشنبه آگوست 03, 2022 6:39 pm با درود،
من درک نمی کنم چرا باید به علت پیوست غیر همزمان برگردید ایران .....
یعنی هرکس پیوست غیر همزمان داشت یه کار دیگه بگیره بیاد ایران دوباره اقدام کنه پیوست همزمان بشه !!!! بعد انتظار دارید سفارت چه جوابی بهتون بده !!!
من حدس میزنم شما همه چیز رو اشتباه فهمیدید !!!

اما شما از زمانی که نامه فسخ قرارداد رو میفرستید اداره مهاجرت و کسب تکلیف میکنید فرصت دارید دنبال کار بگردید،

اصولا تا سه ماه بعد از فسخ قرارداد مهلت دارید. که البته ممکن هست تا شش ماه هم توافق کنند

هر موقع کار پیدا کردید هم دوباره به اداره مهاجرت اعلام میکنید که کار گرفتم و مدارک رو براشون می فرستید.

الان هم باید تشریف بیارید المان و از طریق اداره مهاجرت پیگیر کارتون بشید

دیگه هیچ ربطی به سفارت و ویزامتریک نداره
با درود،
وقتی شما از شرایط کسی اطلاع ندارید برای خودتون همین جوری نسخه نپیچید! اتفاقا کاملا به سفارت و ویزا متریک ربط داشت، راهنمایی شما کاملا اشتباه بود و هست. من مجددأ توانستم از سفارت آلمان در ایران و اینبار به‌صورت همزمان ویزا برای خودم و خانواده بگیرم و مجددا در آلمان مشغول به کار شوم و ویزای قبلی هم که به صورت غیر همزمان بود باطل کردم.
ارسال پست