درخواست کارت اقامت از اداره مهاجرت

admin
Site Admin

درخواست کارت اقامت از اداره مهاجرت

پست توسط admin »

#اقامت
#کارت_اقامت
#اداره_مهاجرت

یکی از مهمترین کارهای اداری بعد از ورود به المان گرفتن وقت از اداره مهاجرت برای گرفتن کارت اقامت هست.

بعد از ثبت آدرس محل اقامت (ملده) و بیمه درمانی و گرفتن یک یا دو فیش حقوقی میتونید برای گرفتن کارت اقامت اقدام کنید، ولی برای اطلاعات دقیقتر حتما به سایت اداره مهاجرت شهرتون مراجعه کنید و لیست مدارک رو بخونید،

نکته ؛ در بعضی موارد اگر در سایت اطلاعاتی نبود باید ایمیل بزنید اداره مهاجرت و بپرسید.

مدارک لازم برای درخواست کارت اقامت در اداره مهاجرت معمولا عبارتند از؛
  • پاسپورت و ویزای تایپ D
  • قرارداد کاری (فرم شرح کار و پیش تاییدیه محض احتیاط )
  • فیش حقوقی (ممکن هست لازم نباشه)
  • بیمه (قطعا منظور بیمه مسافرتی نیست)
  • قرارداد خونه ( یا برگه بشیانیگونگ، گواهی ملده محض احتیاط)
  • تصویر فیش واریزی کرایه خونه (ممکنه نیاز نباشه )
  • عکس بیومتریک ( از شش ماه قدیمی تر نباشه )
  • و حدود ۱۰۰ یورو هزینه صدور کارت
  • فرم درخواست کارت اقامت رو هم از سایت اداره مهاجرت دانلود کنید
نکته؛
برخی شهر ها ممکن هست فرم درخواست نداشته باشند، در هر صورت با ایمیل ارتباط بگیرید تا مطمئن شوید

نکته؛ به محض اینکه شما مدارک لازم برای گرفتن کارت اقامت رو برای اداره مهاجرت بفرستید مسولیت خودتون رو انجام دادید، نگران دیر جواب دادن اداره مهاجرت نباشید

نکته؛ اگر نزدیک تاریخ تمام شدن ویزا هست و هنوز نوبت دریافت نکردید، ممکنه نیاز باشه حضوری به اداره مهاجرت مراجعه کنید و موضوع رو با نگهبان درمیان بگذارید، و برید داخل و فیکسیون بگیرید،
اطلاعات فیکسیون رو در تاپیک مخصوص بخونید.

نکته؛ برای خروج و ورود به المان نیاز به ویزای معتبر یا فیکسیون یا کارت اقامت دارید
اگر اعتبار ویزا یا فیکسیون رو به اتمام هست و هنوز کارت اقامت دریافت نکردید از المان خارج نشوید.
mohamad

Re: درخواست کارت اقامت از اداره مهاجرت

پست توسط mohamad »

سلام
دوستان من امروز نامه مربوط به pin و puk کارت اقامت رو دریافت کردم، آیا باید کاری بکنم؟ یا منتظر خود کارت باشم
نامه رو که خوندم، انگار کاری لازم نیست انجام بدم و برای مطمئن شدن پرسیدم
MohammadBafkar
محل اقامت: برلین، آلمان

پست توسط MohammadBafkar »

سلام دوستان
من برلینم و چند وقتیه که میخوام وقت بگیرم برای بلوکارت خودم و خونواده م ولی موفق نشدم.
هر روز صبح از ساعت ۷ تا ۸ مرتب سایت رو چک میکنم ولی هیچ وقتی باز نمیشه که انتخاب کنم.
راهکاری دارید؟ یا راه دیگه ای هست که من امتحان کنم؟ درخواست با ایمیل چقدر زمان میبره؟
ممنون میشم کمک کنید.
developer1

پست توسط developer1 »

mohamad نوشته شده: دوشنبه ژوئن 13, 2022 8:25 pm سلام
دوستان من امروز نامه مربوط به pin و puk کارت اقامت رو دریافت کردم، آیا باید کاری بکنم؟ یا منتظر خود کارت باشم
نامه رو که خوندم، انگار کاری لازم نیست انجام بدم و برای مطمئن شدن پرسیدم
اون دو تا کد فعلا به دردی نمیخوره ، زیرساخت الکترونیکی استفاده ازش هنوز راه نیافتاده.

کارت اماده شده و به زودی کارت به دستتون میرسه، در بعضی شهر ها هم باید حضوری برید اداره مهاجرت کارت رو بگیرید.

اگه تا یکی دو هفته دیگه نرسید برید اداره مهاجرت همین نامه رو نشون بدید دم در ، راهتون میدن و میرید کارت رو میگیرید، وقت قبلی هم نمیخواهد.
developer1

پست توسط developer1 »

MohammadBafkar نوشته شده: دوشنبه ژوئن 27, 2022 5:04 pm سلام دوستان
من برلینم و چند وقتیه که میخوام وقت بگیرم برای بلوکارت خودم و خونواده م ولی موفق نشدم.
هر روز صبح از ساعت ۷ تا ۸ مرتب سایت رو چک میکنم ولی هیچ وقتی باز نمیشه که انتخاب کنم.
راهکاری دارید؟ یا راه دیگه ای هست که من امتحان کنم؟ درخواست با ایمیل چقدر زمان میبره؟
ممنون میشم کمک کنید.
ایمیل هم بزنید اگر امکانش هست، و همچنان به چک کردن ادامه بدید تا باز بشه، هر کدوم زودتر نتیجه گرفتید
Kimiyamr16

پست توسط Kimiyamr16 »

سلام دوستان
من محل کارم و محل اقامتم دو دو تا ایالت مختلف هست. باید از شهر محل اقامتم درخواست کارت اقامت کنم یا شهر محل کارم؟
maryituser

پست توسط maryituser »

برای اداره مهاجرت جهت دریافت کارت اقامت برای یه تازه ورود، امکانش هست به اداره مهاجرت شهر بقلی مراجعه کرد؟ به دلیل بعد مسافت؟
AlbertSax

پست توسط AlbertSax »

Kimiyamr16 نوشته شده: دوشنبه ژولای 25, 2022 7:58 am سلام دوستان
من محل کارم و محل اقامتم دو دو تا ایالت مختلف هست. باید از شهر محل اقامتم درخواست کارت اقامت کنم یا شهر محل کارم؟
درود. هرجا که سکونت دارید. ممکن است شما ازطرف کارفرما مثلاً یک یا چند ماه بروید ماموریت در شهر دیگر. لازم نیست در آنجا کارت اقامت بگیرید. اقامت مربوط به محل زندگی و سکونت شماست.
perl

پست توسط perl »

maryituser نوشته شده: سه‌شنبه ژولای 26, 2022 9:48 pm برای اداره مهاجرت جهت دریافت کارت اقامت برای یه تازه ورود، امکانش هست به اداره مهاجرت شهر بقلی مراجعه کرد؟ به دلیل بعد مسافت؟
خیر
maryituser

پست توسط maryituser »

دوستان دو تا سوال داشتم:
۱. آیا برای گرفتن کارت اقامت بلوکارت گواهی از بیمه کافیه یا حتما باید e health card ارائه بشه؟ کارتمون هنوز نیومده نمیدومم وقت رو کنسل کنم یا با همین مدارک هم میشه
۲. من برای همسرم هم درخواست دادم که بیاد تحت پوشش بیمه من اما هنوز تاییدیش نیومده. آیا با نشون دادن همین که درخواست دادم میشه قانع کرد یا حتما باید صبر کنیم e health card هر دومون بیاد؟
ارسال پست