فسخ قرارداد کاری یا اخراج از کار

ارسال پست
admin
Site Admin

فسخ قرارداد کاری یا اخراج از کار

پست توسط admin »

اگر به هر دلیل قبل از داشتن اقامت دایم، قرارداد کاری رو فسخ کنید یا از کار اخراج شوید باید در اولین فرصت به اداره مهاجرت اعلام کنید.

اگر از قبل کار پیدا کرده باشید قرارداد جدید رو به همراه سایر مدارک، به اداره مهاجرت میفرستید تا دوباره براتون اجازه کار صادر بشه و اطلاعات کارت اقامت اپدیت بشه

اگر قرارداد کاری جدید نداشته باشید، به اداره مهاجرت اعلام میکنید قرارداد قبلی رو فسخ کردید، و اداره مهاجرت براتون ویزای سه ماهه جستجو کار صادر میکنه، و در این سه ماه فرصت دارید کار جدید پیدا کنید
fbaqban

Re: فسخ قرارداد کاری یا اخراج از کار

پست توسط fbaqban »

سلام، بنده برلين زندگى ميكنم و در ماه پنجم آزمايشى اخراج شدم.
١- ميتونم از اداره كار براى كاريابى مجدد كمك بگيرم؟
٢- براى كاريابى مجدد تنها راه فرستادن رزومه به آگهى ها هست؟ اتاق بازرگانى ايران كمكى نميكنه؟
٣- حقوق بيكارى به من تعلق ميگيره؟
٤- براى اينكه برم آوسلندا و اعلام كنم كه اخراج شدم بايد وقت بگيرم يا بدون نوبت ميتونم برم؟
developer1

پست توسط developer1 »

fbaqban نوشته شده: چهارشنبه می 25, 2022 5:29 pm سلام، بنده برلين زندگى ميكنم و در ماه پنجم آزمايشى اخراج شدم.
١- ميتونم از اداره كار براى كاريابى مجدد كمك بگيرم؟
٢- براى كاريابى مجدد تنها راه فرستادن رزومه به آگهى ها هست؟ اتاق بازرگانى ايران كمكى نميكنه؟
٣- حقوق بيكارى به من تعلق ميگيره؟
٤- براى اينكه برم آوسلندا و اعلام كنم كه اخراج شدم بايد وقت بگيرم يا بدون نوبت ميتونم برم؟
سلام
بله میتونید از اداره کار کمک بگیرید
ولی ترجیحا خودتون از طریق سایت های کاریابی مثل زینک یا استپ استون اقدام کنید.

از المان خیلی راحتتر کار گیر میارید، فکر نمیکنم نیاز به اتاق بازرگانی باشه، ولی از خدمات اتاق برای رشته های فنی اطلاع ندارم با خودشون تماس بگیرید.

حقوق بیکاری بهتون تعلق نمیگیره و اقدام هم نکنید ، قبل از اقامت دایم هرگونه کمک هزینه از دولت دریافت کنید تاثیر منفی میگذاره در دریافت اقامت دایم.

درنهایت برای اطلاع دادن به اداره مهاجرت لازم نیست حضوری مراجعه کنید، به همون مسوول پرونده تون در اداره مهاجرت ایمیل بزنید.
ایمیلش توی اسنادی که برای کارت اقامت فرستادند هست

اگر پیدا نکردید با همون ایمیل که وقت مصاحبه برای دریافت کارت اقامت گرفتید، مکاتبه کنید.
fbaqban

پست توسط fbaqban »

ممنون از پاسختون،
١- بايد به شركتى كه بيمه هستم هم اعلام كنم؟
٢- كارت بيمه هم باطل ميشه يا ميتونم خودم حق بيمه رو پرداخت كنم و همون بيمه دولتى رو ادامه بدم؟
developer1

پست توسط developer1 »

fbaqban نوشته شده: چهارشنبه می 25, 2022 7:33 pm ممنون از پاسختون،
١- بايد به شركتى كه بيمه هستم هم اعلام كنم؟
٢- كارت بيمه هم باطل ميشه يا ميتونم خودم حق بيمه رو پرداخت كنم و همون بيمه دولتى رو ادامه بدم؟
نکته اول حتما با مشاور زاو تماس بگیرید، هم برای کاریابی کمک میکنند و هم سوالهای خاص رو میتونید بپرسید.

برای بیمه درمان با پشتیبانی شرکت بیمه تماس بگیرید خودشون راهنمایی میکنند.

اگر فکر کردید هزینه ای که برای بیمه باید پرداخت کنید خیلی زیاد میشه از بیمه هایی که جابسیکر ها استفاده میکنند استفاده کنید

مثلا بیمه ماویستا
mawista

سوالهای مربوط به بیمه رو در فروم بیمه بپرسید و تجربه تون رو هم در این رابطه همونجا به اشتراک بگذارید
fbaqban

پست توسط fbaqban »

آيا بايد صاحبخونه رو از اخراج از كار قبلى و گرفتن شغل جديد مطلع كرد؟
developer1

پست توسط developer1 »

fbaqban نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 8:15 pm آيا بايد صاحبخونه رو از اخراج از كار قبلى و گرفتن شغل جديد مطلع كرد؟
نه ربطی به صاحبخانه نداره
ارسال پست