سابقه کاری

Kimiyamr16

Re: سابقه کاری

پست توسط Kimiyamr16 »

دوستان من چند تا سوال در خصوص نامه سابقه کاری دارم
1- من 5 سال سابقه نوشتم و براش گواهی هم آوردم که توی سربرگ شرکت هست و با مهر و امضا
فقط کسی که پای نامه رو امضا کرده از منابع انسانی شرکت نیست پوزیشنش توی شرکت این هست
Vice Chairman of Board of Directors and Research Director of XXX Company, Iran
آیا این اوکیه؟

2- اینکه من نوشتم 5 سال سابقه کار دارم که خب کلا دورکاری بوده نیازی هست اشاره کنم که همش دورکاری بوده یا هیچی توی انگیزه نامه نگم؟ چون شهری که این شرکت توش هست با شهری که من همون سالها تحصیل میکردم متفاوته و اگه یک درصد بخوان دقیق چک کنن ممکنه براشون این ابهام ایجاد شه، نیازی هست تو انگیزه نامه بنویسم این چند سال دورکاری بوده؟

3- اگه بنویسم 5 سال دورکاری عجیب و غیر قابل باور به نظر نمیاد؟ خب واقعا هم دورکاری بوده اما میترسم فک کنن الکی سابقه کار آوردم
developer1

پست توسط developer1 »

Kimiyamr16 نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 4:59 pm دوستان من چند تا سوال در خصوص نامه سابقه کاری دارم
1- من 5 سال سابقه نوشتم و براش گواهی هم آوردم که توی سربرگ شرکت هست و با مهر و امضا
فقط کسی که پای نامه رو امضا کرده از منابع انسانی شرکت نیست پوزیشنش توی شرکت این هست
Vice Chairman of Board of Directors and Research Director of XXX Company, Iran
آیا این اوکیه؟

2- اینکه من نوشتم 5 سال سابقه کار دارم که خب کلا دورکاری بوده نیازی هست اشاره کنم که همش دورکاری بوده یا هیچی توی انگیزه نامه نگم؟ چون شهری که این شرکت توش هست با شهری که من همون سالها تحصیل میکردم متفاوته و اگه یک درصد بخوان دقیق چک کنن ممکنه براشون این ابهام ایجاد شه، نیازی هست تو انگیزه نامه بنویسم این چند سال دورکاری بوده؟

3- اگه بنویسم 5 سال دورکاری عجیب و غیر قابل باور به نظر نمیاد؟ خب واقعا هم دورکاری بوده اما میترسم فک کنن الکی سابقه کار آوردم
سمت ایشون میشه رییس هیات مدیره شرکت و همراه مهر هیچ ایرادی نداره

دوم لزومی نداره توضیح بدید در جایی که کارتون ریموت بوده یا حضوری ولی اگر کسی پرسید خوب میگید بله ریموت بوده

الان اینهمه ادم تو همه جای دنیا ریموت کار میکنند، چه مشکلی داره ؟! هیچ مشکلی نداره.
Hani

پست توسط Hani »

سلام و احترام
دوستان من جواب سوالم توی این فروم هست ولی امشب یه مطلبی از شخصی که رفته بود ویزامتریک شنیدم که خواستم باز بپرسم مظمئن شم
ایشون گفتن ویزامتریک گفته حتما همه مدارک باید آلمانی باشه وگرنه تحویل نمیگیره
من الان سابقه کاریم و قراردادم انگلیسی هست
سابقه کاریم رو ترجمه کردم با دیپل ولی امضا و سربرگ اینا دیگه نداره چون فقط به صورت تکست ترجمه کردم به صورت فایل به همش میریخت
آیا این اوکیه؟
قراردادم هم که انگلیسیه
این دو موضوع مورد نداره؟ اگه اوکی باشه واقعا ترجیح میدم سابقه آلمانی ندم چون واسه اون باید دوباره سابقه فارسی بگیرم و آگهی رسمی شرکت رو بگیرم همراه با غر زدن مدیر قبلیم!!

فقط اگه جوابتون این هست که سابقه باید آلمانی باشه اینم لطفا بفرمایید که آگهی رسمی شرکت رو از کجا بیارم واسه دارالترجمه؟
developer1

پست توسط developer1 »

Hani نوشته شده: جمعه ژولای 01, 2022 7:08 pm سلام و احترام
دوستان من جواب سوالم توی این فروم هست ولی امشب یه مطلبی از شخصی که رفته بود ویزامتریک شنیدم که خواستم باز بپرسم مظمئن شم
ایشون گفتن ویزامتریک گفته حتما همه مدارک باید آلمانی باشه وگرنه تحویل نمیگیره
من الان سابقه کاریم و قراردادم انگلیسی هست
سابقه کاریم رو ترجمه کردم با دیپل ولی امضا و سربرگ اینا دیگه نداره چون فقط به صورت تکست ترجمه کردم به صورت فایل به همش میریخت
آیا این اوکیه؟
قراردادم هم که انگلیسیه
این دو موضوع مورد نداره؟ اگه اوکی باشه واقعا ترجیح میدم سابقه آلمانی ندم چون واسه اون باید دوباره سابقه فارسی بگیرم و آگهی رسمی شرکت رو بگیرم همراه با غر زدن مدیر قبلیم!!

فقط اگه جوابتون این هست که سابقه باید آلمانی باشه اینم لطفا بفرمایید که آگهی رسمی شرکت رو از کجا بیارم واسه دارالترجمه؟
ویزامتریک فقط واسطی هست بین شما و سفارت، اختیار و حق تصمیم گیری در مورد کافی و درست بودن مدارک رو نداره

هر بهانه الکی اوردن بگید من با مسوولیت خودم میخواهم مدارکم رو این مدلی برای سفارت ارسال کنم،

و البته در نهایت هم مسوولیت همه مدارک با شماست و تصمیم ویزامتریک هیچ تاثیری در تصمیم سفارت نداره.

در نهایت بابت سوالتون، اگهی رسمی شرکت ها رو از سایت روزنامه رسمی میتونید دریافت کنید
sfmhoo

پست توسط sfmhoo »

developer1 نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 3:54 pm
a88 نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 2:46 pm من برای سه سال اخیر از شرکتی که الآنم توش کار میکنم گواهی اشتغال گرفتم.
ولی برای کارآموزی تو جای دولتی به مدت ۹ ماه که ۴-۵ ماهش توی بازه سه سال اخیر میفته رو براش نتونستم گواهی اشتغال بگیرم (با این که جای دیگه شاغل شده بودم، کارآموزیم رو هم همزمان باهاش ادامه دادم).
همچنین من تو همین سال ۲۰۲۲، علاوه بر کار ثابتم، فقط سه ماه فری لنس با شرکت های خارجی و متفرقه انجام دادم.که برای اینم گواهی نگرفتم چون بهشون دسترسی ندارم.
میشه این دو تا تو رزومه م بمونه؟؟ حتی با این که گواهی اشتغال برای اثبات فری لنسی و کارآموزیم ندارم؟!
چون اگه پاک کنم، رزومه ای که به سفارت میدم با رزومه ای که برای اداره کار و مهاجرت (فست ترک)شرکتم فرستاده همخونی نداره و میترسم بگن چون جای دولتی بوده مخفی کاری کردی. و یا اینکه بگن که چون تو بازه ی سه سال اخیر این کارها رو انجام دادی برامون مهمه که تو رزومه ت باشه و گواهی بیاری.
سه سال سابقه کاری فقط برای متخصصان بدون مدرک دانشگاهی معادل سازی شده الزامی هست،

برای باقی تایپ های ویزا هرچقدر سابقه دارید اوکی هست‌.

ضمنا لزومی نداره برای همه کارهایی که در رزومه میارید نامه سابقه کار داشته باشید، گاهی وقت ها اون شرکت اصلا جمع میشه از کجا می خواهید نامه بگیرید ؟!

برای کاراموزی یا کار فریلنس هم اصلا نامه سابقه کار ضرورت نداره و مهم نیست

شما در هر صورت سه سال نامه سابقه کاری دارید و تمام
سلام
یعنی برای برنامه نویس با مدرک تحصیلی مرتبط(مهندسی نرم افزار) و ویزای بلوکارت که تو رزومه اش ۱۰ سال یا بیشتر سابقه کار زده ولی تو شرکت فعلی ۲ سال مشغول به کاره، نامه همین ۲ سال از شرکت فعلی کافیه برای سابقه کار؟
developer1

پست توسط developer1 »

sfmhoo نوشته شده: شنبه ژولای 02, 2022 4:33 pm
developer1 نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 3:54 pm
a88 نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 2:46 pm من برای سه سال اخیر از شرکتی که الآنم توش کار میکنم گواهی اشتغال گرفتم.
ولی برای کارآموزی تو جای دولتی به مدت ۹ ماه که ۴-۵ ماهش توی بازه سه سال اخیر میفته رو براش نتونستم گواهی اشتغال بگیرم (با این که جای دیگه شاغل شده بودم، کارآموزیم رو هم همزمان باهاش ادامه دادم).
همچنین من تو همین سال ۲۰۲۲، علاوه بر کار ثابتم، فقط سه ماه فری لنس با شرکت های خارجی و متفرقه انجام دادم.که برای اینم گواهی نگرفتم چون بهشون دسترسی ندارم.
میشه این دو تا تو رزومه م بمونه؟؟ حتی با این که گواهی اشتغال برای اثبات فری لنسی و کارآموزیم ندارم؟!
چون اگه پاک کنم، رزومه ای که به سفارت میدم با رزومه ای که برای اداره کار و مهاجرت (فست ترک)شرکتم فرستاده همخونی نداره و میترسم بگن چون جای دولتی بوده مخفی کاری کردی. و یا اینکه بگن که چون تو بازه ی سه سال اخیر این کارها رو انجام دادی برامون مهمه که تو رزومه ت باشه و گواهی بیاری.
سه سال سابقه کاری فقط برای متخصصان بدون مدرک دانشگاهی معادل سازی شده الزامی هست،

برای باقی تایپ های ویزا هرچقدر سابقه دارید اوکی هست‌.

ضمنا لزومی نداره برای همه کارهایی که در رزومه میارید نامه سابقه کار داشته باشید، گاهی وقت ها اون شرکت اصلا جمع میشه از کجا می خواهید نامه بگیرید ؟!

برای کاراموزی یا کار فریلنس هم اصلا نامه سابقه کار ضرورت نداره و مهم نیست

شما در هر صورت سه سال نامه سابقه کاری دارید و تمام
سلام
یعنی برای برنامه نویس با مدرک تحصیلی مرتبط(مهندسی نرم افزار) و ویزای بلوکارت که تو رزومه اش ۱۰ سال یا بیشتر سابقه کار زده ولی تو شرکت فعلی ۲ سال مشغول به کاره، نامه همین ۲ سال از شرکت فعلی کافیه برای سابقه کار؟
از نظر سابقه کاری مشکلی نیست
ولی وقتی شما میگی ۱۰ سال کار کردم و فقط دو سال اخر رو از کارفرما نامه دارم، بعد ممکنه این احتمال بوجود بیاد که شما جای خاصی کار میکردید و برای اینکه پنهان کنید و چک نخورید دارید میگید نامه ندارم.
پس آمادگی اینو داشته باشید که توضیح منطقی و قابل قبولی داشته باشید که چرا نامه سابقه کاری ندارید
Bitaaa

پست توسط Bitaaa »

سلام
۱. بخشی از سابقه کاری من مربوط به استارتاپی هست که خودم مدیرعامل بودم . آیا می تونم نامه رو از رییس هیئت مدیره بگیرم ؟
و ایا باید توش هم ذکر بشه مدیر عامل بودم و هم سمت فنیم گفته شه ؟
۲. در پست های قبلی گفته شده، از شرکت ها استعلام می شه؟
اگر شرکت ها منحل شده باشند، روند به چه صورت هست ؟

----
من همزمان با این دو دوره کاریم که ۵ سال بوده دانشجوی دکتری و هئیت علمی بودم .
سابقه کارهای دیگم freelancer بوده که نمی تونم براش نامه بگیرم .

پی نوشت ۱. زاب رو برای ارشدم اقدام کردم چون دکتری دیرتر آماده شد اما لگال شده است .
پی نوشت ۲. با توجه به پروفایل پابلیکم نمی تونم اطلاعات مرتبط به دکتری و هئیت علمی رو از رزومه حذف کنم.
developer1

پست توسط developer1 »

Bitaaa نوشته شده: یک‌شنبه ژولای 03, 2022 4:20 pm سلام
۱. بخشی از سابقه کاری من مربوط به استارتاپی هست که خودم مدیرعامل بودم . آیا می تونم نامه رو از رییس هیئت مدیره بگیرم ؟

----

پی نوشت ۱. زاب رو برای ارشدم اقدام کردم چون دکتری دیرتر آماده شد اما لگال شده است .
پی نوشت ۲. با توجه به پروفایل پابلیکم نمی تونم اطلاعات مرتبط به دکتری و هئیت علمی رو از رزومه حذف کنم.
بله میتونید نامه بگیرید
ولی هیچ اشاره ای به مدیر عاملی نکنید
شما به عنوان نیروی فنی دارید میاید، یک نیروی فنی ساده باشید

در مورد شرکتی که منحل شده اگر نامه رو قبلا گرفتید که میدید اگر نگرفتید هم توضیح میدید فلان شرکت بوده منحل شده نتونستم نامه بگیرم

در نهایت یک بخش معقولی از سابقه کاری تون رو براش نامه داشته باشید
Bitaaa

پست توسط Bitaaa »

developer1 نوشته شده: یک‌شنبه ژولای 03, 2022 9:55 pm

----

بله میتونید نامه بگیرید

در مورد شرکتی که منحل شده اگر نامه رو قبلا گرفتید که میدید اگر نگرفتید هم توضیح میدید فلان شرکت بوده منحل شده نتونستم نامه بگیرم

خیلب ممنون از راهنماییتون ،فقط چون چک امنیتی می خورم و تو سرچ فارسی، مشخصات شرکت و اسم من به عنوان مدیر عامل میاد ، اعلام نکردنش مشکلی نداره ؟
و اعلام همزمان هئیت علمی و کار صنعتی که مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
خیلی ممنون
developer1

پست توسط developer1 »

Bitaaa نوشته شده: یک‌شنبه ژولای 03, 2022 10:05 pm
developer1 نوشته شده: یک‌شنبه ژولای 03, 2022 9:55 pm

----

بله میتونید نامه بگیرید

خیلب ممنون از راهنماییتون ،فقط چون چک امنیتی می خورم و تو سرچ فارسی، مشخصات شرکت و اسم من به عنوان مدیر عامل میاد ، اعلام نکردنش مشکلی نداره ؟
و اعلام همزمان هئیت علمی و کار صنعتی که مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
خیلی ممنون
اولی نه مشکلی نداره

دومی هم اگر واقعا همزمان انجام دادید، مشکلی نداره
ارسال پست