چه مدارکی باید لگالایز شود

برای اینکه مدارک صادر شده در یک کشور در کشور دیگر اعتبار داشته باشند باید لگالایز شوند

https://live-in-europe.org/index.php/%D ... 8%B1%DA%A9
Fatima

Re: پرسش های عمومی

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: دوشنبه ژوئن 27, 2022 4:46 pm دوستان من مدرک دانشگاهم رو از انگلیس گرفتم. برای ترجمه به آلمانی دارالترجمه گفته که باید مورد تایید وزارت علوم قرار بگیره بعد می‌تونیم ترجمه کنیم. اما این کار بیشتر از یه ماه طول می‌کشه. شما اطلاعی دارین که ویزامتریک مدرک دانشگاه به انگلیسی رو قبول می‌کنه یا نه. اگر قبول می‌کنه فقط کپی برابر اصل کنم و تحویل بدم تا کارم یه ماه عقب نیفته. ممنون می‌شم راهنمایی کنین
سلام
شما نیازی به ترجمه ندارید
شما باید کپی مدرکتون رو به تایید سفارت انگلیس برسونید
بنابراین باید سرچ کنید این داستان چجوری انجام میشه
Fatima

Re: چه مدارکی باید لگالایز شود

پست توسط Fatima »

سلام دوستان یه سوال داشتم برای لگال کردن سند ازدواج به شناسنامه نیاز هست؟
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: دوشنبه ژوئن 27, 2022 7:56 pm سلام دوستان یه سوال داشتم برای لگال کردن سند ازدواج به شناسنامه نیاز هست؟
اگر شما قرار بر لگال سند ازدواج دارید پس لگال شناسنامه هم نیازه
Fatima

پست توسط Fatima »

سلام دوستان
۱. همسر من نفر اصلی هستش. اما چون مدرکش فیزیک هست خوب طبیعتا چک میخوره و به مدرک من نیاز میشه . برای همین میخوام مدرک خودمو هم بدم همسرم ببره که اونو هم لگال کنه. با این اوصاف برای وقت لگالایز باید دو تا وقت بگیرم یا یکی؟

۲. اینکه میخوام مدارکمو با خودم ببرم المان ، ایا همه مقاطع هم باید لگال بشن؟
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 7:51 am سلام دوستان
۱. همسر من نفر اصلی هستش. اما چون مدرکش فیزیک هست خوب طبیعتا چک میخوره و به مدرک من نیاز میشه . برای همین میخوام مدرک خودمو هم بدم همسرم ببره که اونو هم لگال کنه. با این اوصاف برای وقت لگالایز باید دو تا وقت بگیرم یا یکی؟

۲. اینکه میخوام مدارکمو با خودم ببرم المان ، ایا همه مقاطع هم باید لگال بشن؟
1. نیاز به لگال مدرک شما نیست، اگه ایشون چک بخورن فقط ترجمه مدرک شما تنها با مهر مترجم نیاز هست.
ولی اگر شما بخواید توی آلمان کار کنید و یا تحصیل‌، نیاز به معادل سازی مدرک با زاب یا انرکنونگ دارید
حالا ببینید چی لازم هست و مدارک لازم برای معادل سازی رو همراه داشته باشید

جدای از این موضوع، اگه در کل میخواین مدرک تحصیلی شما به عنوان پیوست لگال بشه، بله نیاز به دو نوبت هست.

2. همونطور که قبلا گفتم هر چه برای معادل سازی مدرکتون لازم هست ببرید
ولی اخرین مدرک تحصیلی معادل سازی بشه کافی هست
Fatima

پست توسط Fatima »

ترجمه سابقه بیمه کافیه یا باید سابقه بیمه هم لگال بشه؟
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 7:58 am ترجمه سابقه بیمه کافیه یا باید سابقه بیمه هم لگال بشه؟
سابقه بیمه در المان مدرک ارزشمندی نیست
اگر نامه سابقه کاری دارید از کارفرما همون کافی هست

اگر به دلیلی فکر میکنید سابقه بیمه لازم دارید سوالتون رو در تاپیک سابقه کاری بپرسید تا بهتر راهنمایی بگیرید

در هر صورت سابقه بیمه لگالایز لازم نداره
Fatima

پست توسط Fatima »

چطوری میشه گواهی عدم سوپیشینه رو لگال کرد؟
اصلا ویزا متریک انجام میده؟
میخوام اگه اونجا یه شرکت امریکایی پیدا شد و ازم سوپیشینه خواستن (چون شنیدم میخوان)، با مدرک بگم من تا اون روز رو از ایران گرفتم و بعدش اومدم المان
چون شنیدم تو المان زمان بیشتری طول میکشه میخوام از ایران انجام بدم.
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 8:10 am چطوری میشه گواهی عدم سوپیشینه رو لگال کرد؟
اصلا ویزا متریک انجام میده؟
میخوام اگه اونجا یه شرکت امریکایی پیدا شد و ازم سوپیشینه خواستن (چون شنیدم میخوان)، با مدرک بگم من تا اون روز رو از ایران گرفتم و بعدش اومدم المان
چون شنیدم تو المان زمان بیشتری طول میکشه میخوام از ایران انجام بدم.
شما نیاز نیست لگال کنید. صرفا یک ترجمه رسمی کفایت میکنه. لگال برای المان هست. شما میتونی فقط به انگلیسی ترجمه کنی همین. لگال برای موارد داخل المان فقط کاربرد داره. الکی هزینه نکنید.
ما از داخل خود ایران صرفا همون ترجمه رسمی رو اوردیم و اوکی بود. اون فرایند داخل المانش هم که گفتین، حدود دو هفته زمان نیاز داره.
Fatima

پست توسط Fatima »

دوستان وقتتون بخیر
من دیپلم ریاضی داشتم و دیپلم مجدد برق صنعتی گرفتم و خیلی از نمراتم تطبیق خورد. الان ترجمه های مدارکم جدا جدا ترجمه شده

مدرک دیپلم گواهی موقت برق صنعتی با ریز نمرات در یک پلمپ
مدرک اصلی دیپلم برق صنعتی بدون ریز‌نمرات در یک پلمپ

چون میخاستم برای ihk مدارک ارسال کنم و مدرک اصلیم آماده نبود، گواهی موقت رو ترجمه کردم.
تایپ ویزا: 16d

من فقط متوجه شدم که دیپلم مرتبطم رو باید لگال کنم اما جزئیات برام مجهوله. حالا من برای لگال باید چه چیزهایی رو لگال کنم؟ ریز نمرات دیپلم قبلیم (ریاضی) هم نیازه ؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره منو کمک کنه
ارسال پست