در چه شرایطی پیش تاییدیه اداره کار لازم است

AufenthG 18b2
عنوان اقامت برای متخصصان با مدرک دانشگاهی که خداقل حقوق مشخصی را دارند

AufenthG 18b1
عنوان اقامت برای متخصصان با مدرک دانشگاهی که شرایط بلو کارت را ندارند.

https://live-in-europe.org/index.php/%D ... 8%B1%D8%AA
tabashir

Re: در چه شرایطی پیش تاییدیه اداره کار لازم است

پست توسط tabashir »

با سلام،
بنده باتوجه به توضیحات فوروم مشمول ویزای بلوکارت هستم و نیازی به پیش تاییدیه نیست. اما شرکت ریلوکیشن بهم ایمیل داده که مدارکی رو بفرستم تا برام پیش تاییدیه بگیرن.

سوالم اینه که بین این دو گزینه کدوم یکی رو انتخاب کنم؟
با پیش تاییدیه و از طریق ویزامتریک اقدام کنم یا بدون پیش تاییدیه و از طریق سفارت؟
کدوم یکی برای دریافت ویزا فرایند سریع تری داره؟
perl

پست توسط perl »

tabashir نوشته شده: یک‌شنبه آگوست 28, 2022 7:44 pm با سلام،
بنده باتوجه به توضیحات فوروم مشمول ویزای بلوکارت هستم و نیازی به پیش تاییدیه نیست. اما شرکت ریلوکیشن بهم ایمیل داده که مدارکی رو بفرستم تا برام پیش تاییدیه بگیرن.

سوالم اینه که بین این دو گزینه کدوم یکی رو انتخاب کنم؟
با پیش تاییدیه و از طریق ویزامتریک اقدام کنم یا بدون پیش تاییدیه و از طریق سفارت؟
کدوم یکی برای دریافت ویزا فرایند سریع تری داره؟
اگر پیش تاییدیه نیاز ندارید، فقط می تونند براتون پیش تاییدیه فست ترک اقدام کنند.
ولی در حال حاضر بدون پیش تاییدیه از سفارت وقت بگیرید سریعتر کارتون انجام میشه، تا منتظر پیش تاییدیه فست ترک بشید.
پیش تاییدیه فست ترک معمولا حدود سه ماه طول میکشه
Siavash

پست توسط Siavash »

با سلام و تشکر فراوان از رهنمون های شما
بنده قرارداد کاری با حقوق بالای 56800 دارم و و مدارک تحصیلی مرتبط با شغلم تاییدیه آنابین رو دارد. هنگامی که فرم شرح کار رو از کارفرما گرفتم متوجه شدم تیک مربوط به پیش تاییدیه در کادر اول صفحه رو زدن. با توجه به شرایط قرار داد که از اول دسامبر شروع میشه و سرعت پایین شرکت زیمنس در تهییه مدارک به نظر شما اقدام به تغییر نامه ی شرح کار کنم که بعید میبینم شرکت این کار رو بکنه یا با همین شرح کار از سفارت وقت بگیرم یا پیش تاییدیه بگیرم؟
با توجه به قوانین شرک زمینس گویا فرستادن اصل قرار داد و همچین امضای الکترونیکی هم مقدور نیست براشون.
بی اندازه از دوستان ممنونم.
farhad

پست توسط farhad »

ویزای بلوکارت(18b2) مزایایی رو برای مهاجرت داره که میتونید تو لینک زیر ببینید.

www.make-it-in-germany.com/de/visum-auf ... e-karte-eu

اگه لینک رو بخونید شرطش اینه که شغل با رشته تحصیلی مرتبط باشه و حقوق بالای 56.400 یورو در سال. تمام!

اما: به دلیل نیاز بیشتر آلمان به بعضی رشته ها(رشته های به اصطلاح مینت) که باز تو همین سایت بهش اشاره شده که اون رشته ها چی هست گفتن که شرط حقوق بلوکارت رو برای متخصصین این رشته ها کاهش میدن و حقوق شخص میتونه کمتر از 56.400 ولی بالای 43.992 یورو در سال باشه. ولی در این حالت شخص مشابه ویزای متخصصین آکادمیک(18b1) باید پیش تاییدیه بگیره.

Bei Beschäftigungen in den Berufsfeldern Mathematik, Informatik, Naturwissenschaften, Ingenieurwesen und der Humanmedizin gilt ein verringertes Bruttojahresgehalt in Höhe von mindestens 43.992 Euro (im Jahr 2022). In diesem Fall muss die Bundesagentur für Arbeit (BA) Ihrer Beschäftigung zustimmen.

پس دو روش برای درخواست ویزای بلوکارت وجود داره:

۱- بلوکارت معمولی حقوق بالای 56.400 یورو در سال

۲- بلوکارت مینت حقوق بالاتر از 43.992 و کمتر از 56.400 و رشته حتما شامل رشته های مینت!!! (اگر حقوق در این بازه باشه ولی رشته شامل نباشه تایپ ویزای متخصصان آکادمیک رو بهتون میدن)

از نظر مزایای بعدی مهاجرت بین دو روش درخواست ویزای بلوکارت(معمولی و مینت) هیچ تفاوتی نداره.

فقط!!!!

❌ چون بلوکارت معمولی نیاز به پیش تاییدیه نداره کارش داخل خود سفارت انجام میشه.

❌ چون بلوکارت مینت نیاز به پیش تاییدیه داره کارش مشابه متخصصان آکادمیک داخل ویزامتریک انجام میشه.

و در نهایت همه داخل سفارت بررسی میشه. مثل اینه که سفارت یه بخشی از کارشو به یه سازمان زیر مجموعه خودش برونسپاری کرده!

یه نکته دیگه اینکه در بعضی موارد خاص!!! تاکید میکنم موارد خاص!!! امکان گرفتن پیش تاییدیه برای شخص وجود نداره(این موارد خاص شامل اینکه شرکت درخواست پیش تاییدیم رو انجام نمیده و عجله دارم و... نیست). این موارد چون خارج از رویه عادی باید بررسی بشه در صلاحیت ویزامتریک نیست و شخص ارجاع داده میشه به سفارت تا اونجا بررسی بشه و اصلا ربطی به اینکه شخص حقوقش چقدره و نوع ویزاش چی هست نداره.

و باز یه نکته دیگه اینکه دوستان بلوکارت معمولی(منظور بلوکارت مینت نیست) در صورتی که شرکت براشون درخواست پیش تاییدیه معمولی بده نامه عدم نیاز به پیش تاییدیه(نامه نیشت دار) از اداره کار براشون صادر میشه، اما از نظر ویزامتریک اون نامه به معنی داشتن پیش تاییدیه نیست و باید بازم به سفارت درخواست بدن. اما اگر شرکت براشون درخواست پیش تاییدیه فست ترک بده میتونن با اون پیش تاییدیه بجای سفارت برن ویزامتریک.

و باز نکته آخر اینکه این متن رو من در سال ۲۰۲۲ دارم مینویسم و این عدد حداقل حقوق بلوکارت هرسال تغییر میکنه!
mania

پست توسط mania »

با سلام و خسته نباشید برای سایت خوبتون
دو سوال داشتم،
1. من یک قرارداد کاری دارم که با توافق 60 هزارتا حقوق ناخالص فرستاده شد. اما وقتی برای من فرستادنش حقوق ماهیانه 4690 نوشته شده و در قرار داد به تعرفه هایی اشاره کرده که به حقوق اضافه میشوند اما تعرفه ها را ننوشته. ازطرفی در Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis در توضیحات حقوق نوشته شده که ماهانه 4690 و در ادامه در قسمت sonstige Berechnung نوشته پول Weinachts-und Urlaubsgeld, tarifl zusatzgelder, Transformationsgeld برابر 3760یورو ناخالص در سال کاری اضافه میشه. یعنی 12 ماه با این 3760 میشه 60040. من مهندس عمران هستم با سابقه کار مرتبط و میخواستم ببنم با این شرایط آیا نیاز به پیش تاییدیه دارم یا خیر ؟؟؟ چون اگر بخواد 12 ماه رو فقط حساب کنه میشه 56280 سالیانه ....
2. لارم به ذکر هست که لیسانسم هم از آلمان هست اما ارشدم از ایران و چون ارشدم زاب نداشت، توی شرح کار اداره کار نوشته شده همون لیسانس آلمان و کلا نمیدونم آیا با لیسانس خود کشور آلمان کلا نیاز به تاییدیه اداره کار هست یا خیر ؟ البته من مدرک کارشناسی ارشد رو هم با قرارداد فرستادم برای زاب تا وقتی جوابش رسید به سفارت برم
developer1

پست توسط developer1 »

mania نوشته شده: دوشنبه اکتبر 16, 2023 4:48 pm با سلام و خسته نباشید برای سایت خوبتون
دو سوال داشتم،
1. من یک قرارداد کاری دارم که با توافق 60 هزارتا حقوق ناخالص فرستاده شد. اما وقتی برای من فرستادنش حقوق ماهیانه 4690 نوشته شده و در قرار داد به تعرفه هایی اشاره کرده که به حقوق اضافه میشوند اما تعرفه ها را ننوشته. ازطرفی در
Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis
در توضیحات حقوق نوشته شده که ماهانه 4690 و در ادامه در قسمت
sonstige Berechnung
نوشته پول
Weinachts-und Urlaubsgeld, tarifl zusatzgelder, Transformationsgeld
برابر 3760یورو ناخالص در سال کاری اضافه میشه.
یعنی 12 ماه با این 3760 میشه 60040. من مهندس عمران هستم با سابقه کار مرتبط و میخواستم ببنم با این شرایط آیا نیاز به پیش تاییدیه دارم یا خیر ؟؟؟ چون اگر بخواد 12 ماه رو فقط حساب کنه میشه 56280 سالیانه ....
2. لارم به ذکر هست که لیسانسم هم از آلمان هست اما ارشدم از ایران و چون ارشدم زاب نداشت، توی شرح کار اداره کار نوشته شده همون لیسانس آلمان و کلا نمیدونم آیا با لیسانس خود کشور آلمان کلا نیاز به تاییدیه اداره کار هست یا خیر ؟ البته من مدرک کارشناسی ارشد رو هم با قرارداد فرستادم برای زاب تا وقتی جوابش رسید به سفارت برم
بر طبق قانون فعلی پیش تاییدیه لازم دارید، اما اگر قانون جدید از ابتدای اکتبر ۲۰۲۳ اجرایی شود با همین حقوق بدون پیش تاییدیه بلوکارت خواهید گرفت

زاب تاییدیه مدارک تحصیلی است، ربطی به پیش تاییدیه ندارد
ارسال پست