الزام به شرکت در کلاسهای اینتگرسیون

ارسال پست
samira

Re: درخواست کارت اقامت از اداره مهاجرت

پست توسط samira »

من بلوکارتی هستم و هنگام مصاحبه برای دریافت کارت اقامت الزام به حضور در کلاسهای اینترگریشن گرفتم! با اینکه فول تايم مشغول بکار هستم... این كلاسها ۶۶۰ ساعت هستن و برای من بهچ عنوان مقدور نیست شرکت کنم.
باید چکار کنم؟
developer1

الزام به شرکت در کلاسهای اینتگرسیون

پست توسط developer1 »

توضيحات كلى و قوانين گذراندن دوره ادغام يا اينتگراسيون

دوستان اداره مهاجرت می تونه در صورتی که تشخیص بده سطح زبان المانی شما خیلی پایین هست ( کمتر از ب۱ ) طبق قانون شما رو ملزم به حضور در کلاس های اینتگریش کنه

🔹 آیا ممکن هست کلاس های ادغام اجباری شود؟

👈 بله ! اداره مهاجرت می تواند در هنگام درخواست کارت اقامت شما را ملزم به گذراندن دوره اينتگراسيون کند 🤦‍♂️

این اجبار به حضور هیچ ربطی به گرفتن اقامت دایم و یا پاسپورت نداره، در همون اولین مرحله گرفتن کارت اقامت می تونه اتفاق بیافته
و این شامل انواع ویزای کاری از جمله بلوکارت و همچنین ویزای پیوست هم میشه

🔹 آیا میشه بهش اعتراض کرد؟

اگر شرایط مستثنی شدن از قانون رو دارید می تونید اعتراض کنید

اگر مدرک زبان آلمانی ب ۱ یا بالاتر دارید قانون اجبار به شرکت در کلاس شامل شما نمیشه و اگر اداره مهاجرت چنین حکمی داد با نشون دادن مدرک ب ۱ یا ایمیل کردنش به حکم اعتراض کنید

همچنین اگر فول تایم سر کار میرید می تونید اعتراض کنید که در این صورت ممکنه پارت تایم اش کنند

و همچنین اگر از کسی نگهداری می کنید مثلا بچه دارید، می تونید اعتراض کنید به حکم

ولی خلاصه حواستون به این نکته باشه و به هیچ وجه بیان نکنید که المانی هیچی بلد نیستید

و اگر هم پرسیدن بگید دارید کلاس خصوصی میرید یا خودتون می خونید

🔹تحت چه شرایطی می توان ااز این قانون مستثنا شد

۱- کسانی که مشفول تحصبلات تکمیلی برای انرکنونگ هستند، احتمالا این شامل آوسبیلدونگ ها هم میشه

۲- کسانی که ثابت کنند در یک دوره مشابه شرکت کرده اند

۳- کسانی که شرکت اونها در کلاس های ادغام در دراز مدت غیر منطقی یا غیر ممکن باشه

همچنین اگر مشغول کار فول تایمی هستید که به دلیل ماهیت کار امکان شرکت در کلاسهای ادعام به صورت پارت تایم رو هم نداشته باشید.

🔹اگر دوره رو شرکت نکنیم چی میشه؟

اداره مهاجرت می تونه شما رو ملزم کنه همه هزینه دوره رو پیش پرداخت کنید
همچنین می تونه هزینه نوتیس هایی که برای شما فرستاده رو ارتون بگیره
و در نهایت می تونه اقامت شما رو تمدید نکنه

✨ بند 44 قانون اقامت
$ 44 AufenthG (https://www.gesetze-im-internet.de/aufe ... 04/44.html)

شرایطی را بیان میکند که شخص استحقاق شرکت در دوره های اینتگراسیون را پیدا میکند.

✨ بند 44a قانون اقامت
$ 44a AufenthG (https://www.gesetze-im-internet.de/aufe ... 4/44a.html)

شرایطی را بیان میکند که شخص ملزم به شرکت در دوره های اینتگراسیون می شوند.

✨ توضیحات روان تر رو در لینک زیر بخونید
Integration Course (https://www.bamf.de/DE/Themen/Integrati ... ender.html)
perl

Re: درخواست کارت اقامت از اداره مهاجرت

پست توسط perl »

samira نوشته شده: جمعه ژولای 01, 2022 10:08 am من بلوکارتی هستم و هنگام مصاحبه برای دریافت کارت اقامت الزام به حضور در کلاسهای اینترگریشن گرفتم! با اینکه فول تايم مشغول بکار هستم... این كلاسها ۶۶۰ ساعت هستن و برای من بهچ عنوان مقدور نیست شرکت کنم.
باید چکار کنم؟
این پاسخ اداره مهاجرت برلین هست به کسی که مدرک تحصیلی معادل سازی شده داشته و می خواسته در کلاس ها شرکت کنه
می تونید به همین استناد کنید و بگید شما استحقاق شرکت در کلاس رو ندارید و در نتیجه نمیشه به شما کلاس رو اجبار کرد

Sie haben im Heimatland ein Studium absolviert. Aufgrund des damit verbundenen geringen Integrationsbedarfs, ist eine Berechtigung / Verpflichtung zum Integrationskurs seitens des Landesamtes für Einwanderung nicht möglich
(§ 44 Abs. 3 S. 1 AufenthG).
ارسال پست