پرسش های عمومی

farbod

Re: پرسش های عمومی

پست توسط farbod »

با سلام و عرض ادب
من یک سوالی داشتم که داخل گروه هم سوال کردم متاسفانه پاسخ درستی نگرفتم و ممنون میشم اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره جهت اطمینان پیدا کردن از این موضوع بنده را راهنمایی کنند.

تایپ ویزا من 19c(2) است البته طبق سرچ هایی که انجام دادم ( متخصصین حوزه IT بدون مدرک دانشگاهی). سوال من مربوط به ویزا همسرم میشه. طبق تحقیقاتی که کردم و داخل اینترنت مطالعه کردم برای ایشان یا باید پیوست همزمان بگیرم یا غیر همزمان.

از اونجایی که همسر بنده در ۶ ماه اول همراه من نخواهند بود بنابراین موضوع پیوست همزمان از بین می رود.
سوال اول - درمورد ویزا همزمان. اگر الان برای ایشون اقدام کنم و تمام مدارک را بدم و به ایشون ویزا داده بشه اما به دلایلی نتونن در این ۶ ماه به آلمان بیان چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مورد دوم مربوط به پیوست غیر همزمان است . که با توجه به مدارکی که من در گروه خوندم الان نمی تونم اقدامی در این مورد بکنم. چون از مدارک مورد نیاز فیش حقوقی و اقامت همسر بود که مطینان من چون هنوز فیش حقوقی ندارم و یا اقامتی ندارم امکان این ویزا هم از بین می رود.
سوال دوم - آیا در مدارکی که من باید برای خودم اراپه بدم آیا باید مدرکی دال بر ازدواج مثل شناسنامه یا سند ازدواج هم باید اراپه بدم؟

پیشاپیش از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.
developer1

پست توسط developer1 »

farbod نوشته شده: شنبه ژوئن 25, 2022 12:00 pm با سلام و عرض ادب
من یک سوالی داشتم که داخل گروه هم سوال کردم متاسفانه پاسخ درستی نگرفتم و ممنون میشم اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره جهت اطمینان پیدا کردن از این موضوع بنده را راهنمایی کنند.

تایپ ویزا من 19c(2) است البته طبق سرچ هایی که انجام دادم ( متخصصین حوزه IT بدون مدرک دانشگاهی). سوال من مربوط به ویزا همسرم میشه. طبق تحقیقاتی که کردم و داخل اینترنت مطالعه کردم برای ایشان یا باید پیوست همزمان بگیرم یا غیر همزمان.

از اونجایی که همسر بنده در ۶ ماه اول همراه من نخواهند بود بنابراین موضوع پیوست همزمان از بین می رود.
سوال اول - درمورد ویزا همزمان. اگر الان برای ایشون اقدام کنم و تمام مدارک را بدم و به ایشون ویزا داده بشه اما به دلایلی نتونن در این ۶ ماه به آلمان بیان چه اتفاقی خواهد افتاد؟

مورد دوم مربوط به پیوست غیر همزمان است . که با توجه به مدارکی که من در گروه خوندم الان نمی تونم اقدامی در این مورد بکنم. چون از مدارک مورد نیاز فیش حقوقی و اقامت همسر بود که مطینان من چون هنوز فیش حقوقی ندارم و یا اقامتی ندارم امکان این ویزا هم از بین می رود.
سوال دوم - آیا در مدارکی که من باید برای خودم اراپه بدم آیا باید مدرکی دال بر ازدواج مثل شناسنامه یا سند ازدواج هم باید اراپه بدم؟

پیشاپیش از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.
خوب جواب سوال شما تقریبا واضح است، خودتون هم جوابش رو دادید.
اگر ایشون رو پیوست همزمان کنید و سفارت قبول کنه، باید تا تاریخی که ویزاشون اعتبار داره بیان المان، اونجا ثبت نام کنید ایشون رو در شهرداری - ملده - بعد ایشون میتونند هر موقع دلشون میخواهد برگردند ، بعد از ملده برای کارت اقامت هم اقدام کنید،

توجه کنید که برای شما پیوست مدرک زبان میخواهد، ولی بهترین کار این هست که همزمان پیوست کنید، ضمنا کلاس مالیاتی تون هم تا همسرتون در شهرداری ثبت نکنید مجرد حساب میشید و مالیات بیشتری باید بپردازید

اگه تصمیم گرفتید پیوست غیر همزمان انجام بدید که باید بسته به ایالت سه تا شش ماه صبر کنید و بعد مدارک رو طبق لیفلت سفارت ارایه بدید،

اگر تنهایی میرید برای خودتون مدارک ازدواج لازم نیست ارایه کنید ولی مدارک رو آماده کنید قبل رفتن چون موقع اقدام برای پیوست غیر همزمان لازم هست
Atena

پست توسط Atena »

بنده با یک شرکت در آلمان قرارداد بستم.
رشته ام آی تی هست
مبلغ قراردادم 54000 در سال هست
و فکر میکنم شامل ویزای بلوکارت اروپا بشوم.
متاهل هستم و دو دختر دارم. دختر بزرگم 18 سال و 7 ماه
و دختر کوچکم 11 سال و یک ماه
اولین سوالم این هست که با شرایطی که دارم آیا به دختر بزرگم ویزا میدهند یا خیر؟
و آیا شامل ویزای بلوکارت خواهم ش یا باید با عنوان متخصص آی تی اقدام کنم؟
developer1

پست توسط developer1 »

Atena نوشته شده: دوشنبه ژوئن 27, 2022 1:58 pm بنده با یک شرکت در آلمان قرارداد بستم.
رشته ام آی تی هست
مبلغ قراردادم 54000 در سال هست
و فکر میکنم شامل ویزای بلوکارت اروپا بشوم.
متاهل هستم و دو دختر دارم. دختر بزرگم 18 سال و 7 ماه
و دختر کوچکم 11 سال و یک ماه
اولین سوالم این هست که با شرایطی که دارم آیا به دختر بزرگم ویزا میدهند یا خیر؟
و آیا شامل ویزای بلوکارت خواهم ش یا باید با عنوان متخصص آی تی اقدام کنم؟
فرزند بزرگتر از ۱۸ سال پیوست نمیشه

دوم اگر مدرک تحصیلی مرتبط دارید و معادل سازی کردید بلوکارت میگیرید، توضیحات فروم های مرتبط رو بخونید توضیح داده شده
Mehdi6617

پست توسط Mehdi6617 »

سلام وقت بخیر
برای پیوست همزمان نیاز به حداقل حقوق هست؟ و اینکه ممکنه ما برای پیوست همزمان اقدام کنیم و بخاطر کافی نبودن حقوق حتی نفر اصلی هم ویزا رو کنسل کنه سفارت؟
مرسی
developer1

پست توسط developer1 »

Mehdi6617 نوشته شده: چهارشنبه ژولای 06, 2022 10:01 am سلام وقت بخیر
برای پیوست همزمان نیاز به حداقل حقوق هست؟ و اینکه ممکنه ما برای پیوست همزمان اقدام کنیم و بخاطر کافی نبودن حقوق حتی نفر اصلی هم ویزا رو کنسل کنه سفارت؟
مرسی
لیفلت پیوست رو ببینید یکی از مدارک مورد نیاز قرارداد یا فیش حقوقی هست، بله حداقل حقوق مورد نیاز هست.

ویزا رو کنسل نمیکنند، اگه لازم باشه بهتون میگن فلان مقدار پول باید هنگام ورود همراهتون باشه، معمولا توی صفحه توضیحات ویزا هم این نوشته میشه
azim412

پست توسط azim412 »

سلام دوستان
خیلی خیلی ممنون بابت گروه و فروم بسیار عالی و تاثیر گذار شما
بابت این همه وقت و انرژی که برای این کار گذاشتید
راستش من پیش تاییدیه فست تراک دارم ولی بلوکارت نیستم
همسر من نتوانسته که مدرک زبان بگیره و الان نمیدونم که برای وقت سفارت پیوست همزمان اقدام کنم یا تنها ؟
توی کانال تجربه دوستان رو خوندیم که در شرایط کرونا با برگه ثبت نام آزمون پیوست ، کارشون ردیف شده
به نظرتون الان میشه این کار رو کرد .من دارای دو فرزند هم هستم
ممنون
developer1

پست توسط developer1 »

azim412 نوشته شده: یک‌شنبه ژولای 10, 2022 6:10 pm سلام دوستان
خیلی خیلی ممنون بابت گروه و فروم بسیار عالی و تاثیر گذار شما
بابت این همه وقت و انرژی که برای این کار گذاشتید
راستش من پیش تاییدیه فست تراک دارم ولی بلوکارت نیستم
همسر من نتوانسته که مدرک زبان بگیره و الان نمیدونم که برای وقت سفارت پیوست همزمان اقدام کنم یا تنها ؟
توی کانال تجربه دوستان رو خوندیم که در شرایط کرونا با برگه ثبت نام آزمون پیوست ، کارشون ردیف شده
به نظرتون الان میشه این کار رو کرد .من دارای دو فرزند هم هستم
ممنون
اگر همسرتون مدرک دانشگاهی دارند که معادل سازی شده، می تونید به اون استناد کنید و مدرک زبان ندید، لیفلت تکمیلی سفارت برای مدرک زبان پیوست رو بخونید.

در غیر اینصورت اگر ازمون نزدیک هست میتونید با ثبت نام برید ، اگر نقصی مدرک خوردید بعد که مدرک رو گرفتید میندازید صندوق.

اگر هم ازمون خیلی فاصله داره و‌ فکر میکنید نتیجه اش به سفارت نمیرسه، می تونید غیر همزمان کنید پیوست رو.
Kimiyamr16

پست توسط Kimiyamr16 »

#سوال
هتل برای پیوست رو تا چه شعاعی(کیلومتر ) از شرکت میشه گرفت؟
azim412

پست توسط azim412 »

سلام دوستان
برای مصاحبه در ویزا متریک باید فرم ویدکس از سایت سفارت را دانلود کنم یا ویدکس داخل ویزا متریک ؟
۲- برای همسر و فرزندان فرم ویدکس جداگانه لازم هست ؟
۳-همسر هم باید انگیزه نامه داشته باشد ؟
ممنون از گروه خوبتون
ارسال پست