مدت اعتبار مدارک لگالایز شده

برای اینکه مدارک صادر شده در یک کشور در کشور دیگر اعتبار داشته باشند باید لگالایز شوند

https://live-in-europe.org/index.php/%D ... 8%B1%DA%A9
ارسال پست
admin
Site Admin

مدت اعتبار مدارک لگالایز شده

پست توسط admin »

‍سوال:

مدارکم رو پارسال ترجمه کردم و داره مدت یک ساله اعتبارش تمام میشه، چکار باید بکنم؟

پاسخ:
این ترجمه مکاتبه ای هست که قبلا با سفارت انجام شده و در پی دی اف شروع هم موجود است
چنانچه از متن این نامه بر میاید احتمالا اسناد لگالایز شده در سفارت لااقل برای خودشان نامحدود معتبر خواهد بود
لذا دوستانی که از پارسال و قبل از کرونا ترجمه هایشان را انجام داده اند، به نظر بهترین روش برای جلوگیری از هزینه مجدد این است که قبل از پایان مدت یک ساله آنها را لگالایز کنند.

================================================
Die Unterschriften und Siegel des iranischen Außenministeriums, nach deren Anbringung dann die Deutsche Botschaft Teheran Legalisationen von Dokumenten vornimmt, ändern sich alle paar Monte.

Als Richtwert kann man die Gültigkeit von einem Jahr nach Anbringung der Siegel des Iranischen Außenministeriums nehmen.

Wie lange die deutschen Behörden unsere beglaubigten Unterlagen akzeptieren ist ! Entscheidung ebendieserß am besten fragen Sie dort nochmal nach

Mit freundlichen Grüßen/With kind regards
Im Auftrag / by order
Eleni Gleißner

==========================================
امضاها و مهرهای وزارت امور خارجه ایران که بر اساس آن سفارت آلمان در تهران اسناد را قانونی می کند ، هر چند ماه یکبار تغییر می کند.

لذا به عنوان یک شیوه کاری ، میتوان اعتبار یک سال پس از تاریخ مهر و موم های وزارت امور خارجه ایران را معتبر درنظر گرفت.

تا چه مدت مراجع آلمانی اسناد قانونی (لگالایز شده) توسط سفارت را می پذیرند؟! تصمیم باخودشان است! بهترین کار این است که از خودشان بپرسید!

Mit freundlichen Grüßen/With kind regards
Im Auftrag / by order
Eleni Gleißner
==========================================
Fatima

Re: مدت اعتبار مدارک لگالایز شده

پست توسط Fatima »

مدارک تایید شده ویزامتریک هم مدت اعتبار داره؟؟
و اینکه میشه یه سری مدارک رو همون روز مصاحبه تایید کرد؟
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: یک‌شنبه ژوئن 26, 2022 9:11 am مدارک تایید شده ویزامتریک هم مدت اعتبار داره؟؟
و اینکه میشه یه سری مدارک رو همون روز مصاحبه تایید کرد؟
1. نه
2. نه، دیگه نمیشه
Fatima

Re: پرسش های عمومی

پست توسط Fatima »

سلام بچه ها من کارفرمام داره 81a اقدام میکنه مدارک شناسنامه و ازدواجم 1جون مهر خورده و اگر 6 ماهه باشه تا سه هفته دیگه اکسپایر میشه. الان نمیدونم نوبت سفارتم تا 3 هفته دیگه میشه که الان ویزامتریک وقت بگیرم برای تایید یا بهتره الان دوباره برای ترجمه اقدام کنم؟؟؟ گیر کردم نمیدونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید؟
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: دوشنبه ژوئن 27, 2022 1:17 pm سلام بچه ها من کارفرمام داره 81a اقدام میکنه مدارک شناسنامه و ازدواجم 1جون مهر خورده و اگر 6 ماهه باشه تا سه هفته دیگه اکسپایر میشه. الان نمیدونم نوبت سفارتم تا 3 هفته دیگه میشه که الان ویزامتریک وقت بگیرم برای تایید یا بهتره الان دوباره برای ترجمه اقدام کنم؟؟؟ گیر کردم نمیدونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید؟
ببین ویزامتریک‌ کی وقت میده، اگه وقتش میرسه برو لگال کن تموم شه بره
اگر نمیرسه و شش ماهش تموم میشه ترجمه کن
Fatima

پست توسط Fatima »

یه سوال از روی کنجکاوی برام پیش اومد،
این عبارت های
umseitigen Unterschrift
و
veretehenden Unterschrift

که روی مهر لگالایز یکیش رو خط زده و دیگری رو نگه داشته مفهومشون چیه؟ برای شناسنامه ها و سند ازدواج بالایی رو استفاده کرده، برای مدرک تحصیلی پایینی رو.
Fatima

پست توسط Fatima »

Fatima نوشته شده: سه‌شنبه ژوئن 28, 2022 1:27 pm یه سوال از روی کنجکاوی برام پیش اومد،
این عبارت های
umseitigen Unterschrift
و
veretehenden Unterschrift

که روی مهر لگالایز یکیش رو خط زده و دیگری رو نگه داشته مفهومشون چیه؟ برای شناسنامه ها و سند ازدواج بالایی رو استفاده کرده، برای مدرک تحصیلی پایینی رو.
وقت بخير

سوال خوبيه.

تفاوت اين دو نوع امضاء در نوع مدركى هست كه قراره با اونها تاييد يا صحت سنجى بشه.

امضاء اول به معنى تاييد همون برگه با همون محتويات لحظه ى لگال هست. يعنى شناسنامه يا سند ازدواج امكان تغيير در اونها وجود داره. پس نميتونن اعتبار دائمى تاييد رو داشته باشند. فرد متاهل در صورت طلاق، يا تغيير ديگه در شناسنامه بايد مجدد اگر جايى به اين لگال نياز داشت اون رو انجام بده.

امضاء دوم اما معنى دائمى بودن اون مدرك رو ميده. جايى استفاده ميشه كه ديگه امكان تغيير در محتويات اون مدارك وجود نداشته باشه. مثل مدارك تحصيلى.

ميشه نتيجه گرفت كه اعتبار لگال مدارك تحصيلى دائم، و اعتبار مدارك ازدواج و شناسنامه تا زمان تغيير اونه.
Kimiyamr16

پست توسط Kimiyamr16 »

سلام وقت بخیر دوستان
من شناسنامه فرزندم را عکس دار کردم آیا نیاز هست که مجددا ترجمه بشه و لگال بشه
از سفارت استعلام کردم گفت چنانچه تغییری در مدارک نباشه نیاز به لگال ندارد
حالا نمیدونم عکس دار کردن جزو تغییرات حساب میشه یا نه
ممنون از راهنمایی دوستان
perl

پست توسط perl »

Kimiyamr16 نوشته شده: سه‌شنبه آگوست 02, 2022 8:05 pm سلام وقت بخیر دوستان
من شناسنامه فرزندم را عکس دار کردم آیا نیاز هست که مجددا ترجمه بشه و لگال بشه
از سفارت استعلام کردم گفت چنانچه تغییری در مدارک نباشه نیاز به لگال ندارد
حالا نمیدونم عکس دار کردن جزو تغییرات حساب میشه یا نه
ممنون از راهنمایی دوستان
با توجه به اینکه توی ترجمه عکس نمیخوره احتمالا لازم نیست
mohseni63

پست توسط mohseni63 »

من به همراه دحترم درخواست وقت سفارت و ویزا دادیم. دخترم 5 سالش هست و به خاطر برگه رضایت نامه محضری نفصی خوردم. چندتا سوال دارم :

روند برررسی ویزای من هم استاپ شده یا در جریان هست و فقط برای دخترم استاپ شده ؟ اینکه با توجه به اینکه مدرک نیاز به لگال کردن داره و من 10 روزه منتظر باز شدن سایت هستم و سفارت تاریح رفع نفصی داده برای اینکه زودتر بتونم برای لگال بفرستم آیا روشی دیگه ایی وجود داره؟ چون نگرانبم اینه گه باز نشه وقت لگال و سر موفع مدرک به سفارت نرسه با مدارک موجود بررسی میکنند و ممکن هست ویزای دخترم ریبجکت شه و من هم از رفتن باز بمونم. ممنون میشم راهنماییم کنید
ارسال پست