پرسش های عمومی

ارسال پست
admin
Site Admin

پرسش های عمومی

پست توسط admin »

اگر پرسش شما به این فروم مرتبط است اما در هیچ یک از تاپیک های این فروم قرار نمیگیرید آن را در اینجا بپرسید
Behnam1528

بیمه برای شروع زندگی در آلمان بدون قرارداد

پست توسط Behnam1528 »

سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من این هفته با ویزای بلوکارت وارد شهر نورنبرگ می شوم(برای اولین بار وارد خاک آلمان می شوم)، و توانستم یک آپارتمان موقت جهت اسکان پیدا کنم. البته هنوز کارفرما نامه کوندیگونگ نداده و همچنان قرارداد برقرار هست ولی گفته فعلا منتظر باش و شاید هم لغو شود.
چند سوال دارم که در صورت امکان جواب دهید:
- آیا بیمه مسافرتی که از ایران گرفتیم فعلا برای من کافی هست و یا اینکه باید در یکی از بیمه های آلمانی ثبت نام کنم و هزینه بپردازم؟
developer1

Re: بیمه برای شروع زندگی در آلمان بدون قرارداد

پست توسط developer1 »

Behnam1528 نوشته شده: یک‌شنبه ژولای 03, 2022 9:06 am سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من این هفته با ویزای بلوکارت وارد شهر نورنبرگ می شوم(برای اولین بار وارد خاک آلمان می شوم)، و توانستم یک آپارتمان موقت جهت اسکان پیدا کنم. البته هنوز کارفرما نامه کوندیگونگ نداده و همچنان قرارداد برقرار هست ولی گفته فعلا منتظر باش و شاید هم لغو شود.
چند سوال دارم که در صورت امکان جواب دهید:
- آیا بیمه مسافرتی که از ایران گرفتیم فعلا برای من کافی هست و یا اینکه باید در یکی از بیمه های آلمانی ثبت نام کنم و هزینه بپردازم؟
بیمه قانونی درمان برای همه اجباری هست و باید ثبت نام کنید.
البته قبل از هر عملی باید ملده کنید.
قسمت های مربوط به مالیات، بیمه و بازنشستگی در ویکی رو بخونید
صفحه اول ویکی فهرست مطالب هست
fbaqban

Re: پرسش های عمومی

پست توسط fbaqban »

سلام،
بنده يك هفته بعد از شروع قرارداد، كرونا گرفتم و دكتر يك هفته مرخصى نوشت، منابع انسانى شركت گفت چون تازه شروع به كار كردى حقوق اين يك هفته مرخصى بهت پرداخت نميشه و بايد از بيمه ت بخواى كه بهت حقوق رو بدهند، آيا بيمه اين حقوق رو پرداخت ميكنه؟ و فقط فرستادن ايميل و نامه ى مرخصى كه دكتر داده كافى هست؟
Kimiyamr16

پست توسط Kimiyamr16 »

بچه ها بيمه مسافرتي فرقي نداره سامان يا ملت باشه براي سفارت؟؟؟؟فقط مولتي و swiss assist bashe kafie????
yasaman

پست توسط yasaman »

Kimiyamr16 نوشته شده: سه‌شنبه آگوست 02, 2022 7:57 pm بچه ها بيمه مسافرتي فرقي نداره سامان يا ملت باشه براي سفارت؟؟؟؟فقط مولتي و swiss assist bashe kafie????
بله ذرسته ، فرقی نداره از کجا باشه فقط مهمه که مولتی و باقی مشخصات گفته شده را داشته باشد.
perl

پست توسط perl »

fbaqban نوشته شده: شنبه ژولای 16, 2022 9:00 pm سلام،
بنده يك هفته بعد از شروع قرارداد، كرونا گرفتم و دكتر يك هفته مرخصى نوشت، منابع انسانى شركت گفت چون تازه شروع به كار كردى حقوق اين يك هفته مرخصى بهت پرداخت نميشه و بايد از بيمه ت بخواى كه بهت حقوق رو بدهند، آيا بيمه اين حقوق رو پرداخت ميكنه؟ و فقط فرستادن ايميل و نامه ى مرخصى كه دكتر داده كافى هست؟
تماس بگیرید با بیمه راهنمایی تون میکنند.
ارسال پست