وام بانکی

ارسال پست
admin
Site Admin

وام بانکی

پست توسط admin »

برای اینکه شما وام بگیرید چند تا راه دارید.

یک راهش اینه که برید پیش یک مشاور مالی.
این مشاوره برای شما هیچ هزینه‌ای نداره و تلاش میکنه برای شما یک وام مناسب از یکی از بانکها بگیره. شرایطتون رو کاملا توضیح میدید و بقیه‌ ش رو اون طرف پیگیری میکنه. حالا اون مشاور از کجا پول درمیاره؟ بانک دنبال اینه که وام بده. وقتی مشاور براش مشتری پیدا میکنه، درصدش رو میگیره.

راه دوم اینه که مستقیم خودتون به بانکها درخواست بدید.
یک سری بانکها به مشتری‌های خودشون امتیازاتی میدن ولی میتونید به سادگی هر بانکی که خواستید ترمین بگیرید و شرایطشون رو و جزئیات وام رو بپرسید. بانک گاها ممکنه بگه که شما اول خونه رو انتخاب کن، بعد بیا صحبت کنیم. ولی برعکسش هم خیلی رایجه.

راه سوم سایت های انلاین
وقتی شما از check24
استفاده میکنی، اونا هم یه مشاور دارن که باهات صحبت میکنه. در واقع همون کار مشاور مالی رو انجام میده. در ظاهر آنلاینه ولی در واقع پورسانت مشاوره رو از بانک میگیره.

برای بانک می‌صرفه که شما مستقیم درخواست بکنید. مثلا برای ۲۵۰هزار یورو، ۶۰۰۰ یورو این مشاور از بانک میگیره و خب اگه مستقیم بگیرید، این ۶۰۰۰ تا برای بانک سیو میشه.

مهلت فسخ قرارداد

نکته: موقع گرفتن وام شما بعد ار امضا کردن فرمهای بانک عمدتا ۱۴ روز فرصت کنسل کردن بدون قید و شرط رو دارید
wiederruf

. اگر این مدت بگذره و بعدش منصرف بشید، باید جریمه زیادی به عنوان
Nichtabnahmebeschädigung
به بانک بپردازید.

چون بانک از منابع دیگه درخواست پول کرده، پول رو گرفته و حالا پولی دستشه که سودی براش نداره و چون قبلا برنامه سود چیده، سودش رو از شما خواهد گرفت!
حواستون کاملا به زمانهای
wiederruf
باید باشه.

برای وام کوتاه مدت :
شما قرارداد دائم داشته باشید و سه تا شش ماه حقوق گرفته باشید و البته اقامتتون بالای دوسال اعتبار داشته باشه
تا سقف ۲۰ هزارتا بانک وام میده بهتون.
rezabayat

وام خرید خانه (Wohnung)

پست توسط rezabayat »

ما برای خرید خونه وام گرفتیم. مبلغ وام 266.000 یورو هستش. ما خودمون هم 90.000 یورو به عنوان Kapital Anlage (پولی که خودت باید داشته باشی و بعدش بانک بقیه‌ش رو بده) داشتیم. شرایط ما هم به این صورته:
- من و همسرم شاغل هستیم. من بلوکارت دارم و همسرم پیوست من هستن. هر دو قرارداد کاری دائم داریم (اینکه توی Probezeit یا همون دوره آزمایشی کار) باشی، شرایط رو برای گرفتن وام خیلی سخت می‌کنه چون تضمینی وجود نداره که شما فردا هم شاغل باشی. چون اینجا برای وام‌هایی که ما میگیریم چیزی به اسم ضامن و کارمند دولتی و ... وجود نداره. اینکه فرد شاغل هستش، ضمانت بازپرداخت رو می‌کنه به تنهایی.
در خصوص اقامت:
- اگر اقامت دائم داشته باشید، بانک‌های خیلی زیادی تلاش می‌کنن بهتون وام بدن ولی با اقامت‌های کوتاه مدت، مثل بلوکارت و ... تعداد بانک‌هایی که وام میدن تعدادشون کم میشه (بسته به مبلغ وام) و شما گزینه‌های کمتری در اختیار دارید که بتونید وام ارزون‌تر تهیه کنید. درواقع وقتی شما اقامت دائم دارید، سود کمتری پرداخت می‌کنید چون ریسک کمتری برای بانک دارید.
یک نکته اینکه گاها بانک ممکنه از شما مدارکی رو درخواست کنه. مثلا در سناریوی ما، فروشنده بانک بود. از ما خواست که منبع پولی که توی حساب خودمون هست رو مشخص کنیم.
ارسال پست