پرسش های عمومی

AufenthG 18b2
عنوان اقامت برای متخصصان با مدرک دانشگاهی که خداقل حقوق مشخصی را دارند

AufenthG 18b1
عنوان اقامت برای متخصصان با مدرک دانشگاهی که شرایط بلو کارت را ندارند.

https://live-in-europe.org/index.php/%D ... 8%B1%D8%AA
omidfayyazi

Re: پرسش های عمومی

پست توسط omidfayyazi »

و با عرض پوزش یک سوال دیگر اینکه الان به اداره کار ایمیل بزنم کل پروسه را از دوباره باید انجام بدم؟
perl

پست توسط perl »

omidfayyazi نوشته شده: پنج‌شنبه آگوست 11, 2022 6:02 am ممنون از راهنماییتون. سفارت نقص مدرک زده و گفته که مدرکی دال بر مهارت زبان آلمانی همسرم بفرستم، نکته جالب اینکه در ویزامتریک با همسر من مصاحبه زبان آلمانی کردند و همسرم بسیار خوب به سوالات پاسخ داد. میتونم از سفارت بخوام که نوع ویزا را با توجه به اینکه شرایط بلو کارت را دارم تغییر بده؟
جالب اینه که در ویزامتریک به ما گفتند از اول آگوست برای پیوست بلوکارت هم مدرک زبان نیاز است.
شما نمی تونید برای سفارت مشخص کنید که چه ویزایی بده، یکی از راههای بالا رو استفاده کنید
perl

پست توسط perl »

omidfayyazi نوشته شده: پنج‌شنبه آگوست 11, 2022 6:23 am و با عرض پوزش یک سوال دیگر اینکه الان به اداره کار ایمیل بزنم کل پروسه را از دوباره باید انجام بدم؟
میتونید دوباره پیش تاییدیه بگیرید ولی خوب خیلی طول میکشه معلوم نیست سفارت چیکار کنه تا اون موقع، بهتره غیر همزمان برید دیگه خودتون تصمیم بگیرید
omidfayyazi

پست توسط omidfayyazi »

با سلام دوباره. من از طریق اداره کار جهت تعویض نوع ویزا ذکر شده در پیش تاییدیه از 18b1 به 18b2 اقدام کردم و اداره کار موافقت کرد و پیش تاییدیه جدید برای من فرستاد. با توجه به اینکه پروسه ویزای من از حدود 17 روز پیش بر اساس پیش تاییدیه قبلی شروع شده، ارسال پیش تاییدیه جدید برای سفارت به صلاح است؟ از طرفی نگران استعلام از اداره کار هستم و از طرفی با پیش تاییدیه جدید مستقیما میتوانم بلو کارت بگیرم. به نظر شما چه کنم؟
perl

پست توسط perl »

omidfayyazi نوشته شده: چهارشنبه آگوست 24, 2022 6:27 pm با سلام دوباره. من از طریق اداره کار جهت تعویض نوع ویزا ذکر شده در پیش تاییدیه از 18b1 به 18b2 اقدام کردم و اداره کار موافقت کرد و پیش تاییدیه جدید برای من فرستاد. با توجه به اینکه پروسه ویزای من از حدود 17 روز پیش بر اساس پیش تاییدیه قبلی شروع شده، ارسال پیش تاییدیه جدید برای سفارت به صلاح است؟ از طرفی نگران استعلام از اداره کار هستم و از طرفی با پیش تاییدیه جدید مستقیما میتوانم بلو کارت بگیرم. به نظر شما چه کنم؟
اگه مشکل مدرک زبان پیوست ندارید، اصلا مهم نیست، وقتی برای گرفتن کارت اقدام میکنید با پیش تاییدیه جدید اقدام کنید و بلوکارت بگیرید‌.

اگر نگران نقصی مدرک زبان پیوست هستید، پیش تاییدیه را با ذکر اطلاعات مهم و رفرنس نامبر روز مصاحبه ایمیل کنید، و حتما تماس بگیرید تا ایمیل شما را ببینند و به مدارک اضافه کنند.
maryituser

اقدام با مدرک کارشناسی بجای ارشد

پست توسط maryituser »

سلام ببخشید ممنون میشم اگه اطلاع دارین راهنماییم کنید چون واقعا ذهنم و درگیر کرده

من بلوکارتم بدون پیش تاییدیه
مدارک دانشگاهیمو آزاد نکرده بودم و الان تازه لیسانسو ازاد کردم. آزاد سازی ارشد زمان بر و سخته و نمیرسم احتمالا
آیا میتونم مدرک لیسانسمو ارایه بدم به سفارت فقط؟
رشته لیسانس و ارشدم یکی بوده و تو آنابین H+ هست.
تو شرح کاری که شرکت اسکنشو برام فرستاده رشته نحصیلیمو نوشته و آنابین رو هم نوشته
اما جایی ننوشته کارشناسی یا ارشد
چون اسکن شده هست و نمیشه کپی کرد متنشو به سختی ترجمش کردم خودم

الان سوال اصلیم اینه که فقط با مدرک لیسانس میتونم برم سفارت؟
Kimiyamr16

پست توسط Kimiyamr16 »

سلام دوستان من با کارت اقامت کاری 18ب1 اومدم آلمان و به خاطر عنوان شغلم نتونستم بلو کارت بگیرم. الان شغلمو عوض کردم همه شرایط بلوکارت رو هم دارم. سوال من اینه آیا باید تو آسلنده درخواست یه کارت اقامت جدید بدم یا گزینه تغییر داره؟
ارسال پست