پرسش های عمومی

zara

Re: پرسش های عمومی

پست توسط zara »

ZariZeinali نوشته شده: چهارشنبه ژوئن 22, 2022 9:30 pm حشرات در آلمان چطوری هستن و ایا باید واکسن زد ؟ در خصوص شیمل هم چطور برطرف میشه؟🧐
این سوالتون با موضوع «خرید» غیرمرتبط هست.
اما برای قسمت شیمل میتونید به این موارد توجه کنید:

روزانه حتما دو سه بار پنجره ها را باز کنید که رطوبت باعث ایجاد شیمل نشه. چون اگر خونه های اینجا شیمل بزنه خیلی خطرناکه ،باعث تنگی نفس ،خارش ،سردرد تهوع ،ناراحتی های پوستیزو خیلی عوارص دیگه داره ،باید حتما بعد از آشپزی ،بعد از حمام پنجره ها رو باز گذاشت تا بخار ایجاد شده از بین بره ،لباسها روی شوفاژ خشک نشه ،خیلی خونه نباید گرم بشه ،اینجا مثل ایران نیست ،حمام و پرده های حمام اینجا خیلی زود شیمل میزنه.
حتما باید ماه ی بکبار ضد شیمل زده بشه و در ماشین لباسشویی شسته بشه ،به محض اینکه کناره های دیوار ،شیمل دیده شده حتما باید سریع از بین برد چون یک نوع قارچ هست و سریع رشد میکنه و کل خونه رو میگیره و خیلی هم خطرناکه مخصوصا کسانی که بچه کوچیک دارند۔
لباسشویی رو حتما باید هفته ای یکبار بین لاستیکهای در رو با سرکه بشویید ،تو ایران به خاطر جرم شسته میشد اینجا هم جرم هم شیمل میزته ووقتی لباس شسته میشه باعث ناراحتی های پوستی میشه۔
زمانی که جایی از خونه شیمل زد حتما از اسپری ضد شیمل استفاده کنید و بعد از پاک کردن محل مورد نظر ،حتما با رنگ مخصوص ضد شیمل Farbe gegen Schimmel دیوارها رو رنگ بزنید. خیلی گرون نیست چند سنت یا چند یورو گرونتر از رنگ معمولی هست.
Rezasepahi59

پست توسط Rezasepahi59 »

سلام ببخشید برای فریت بارهایی مثل لباسشویی ظرفشویی تلویزیون یخچال فرش ظرف و ظروف تخت و کمد کجا میتونم اطلاعات دقیق و درست راجع به هزینه ها و مدت زمان رسیدن و اینها بگیرم؟؟
maryituser

پست توسط maryituser »

بچه‌ها ایکیا خرید کنیم بخوایم پس بدیم راحته؟
maryituser

پست توسط maryituser »

دوستان ایفون المان میشه قسطی خرید با بلوکارت؟ یا مالیاتش زیاده و قسطی نمیشه و بهتره از همین ایران بخریم!؟
yasaman

پست توسط yasaman »

maryituser نوشته شده: چهارشنبه ژولای 13, 2022 8:35 am بچه‌ها ایکیا خرید کنیم بخوایم پس بدیم راحته؟
بله با فیش خرید اش میتونید
yasaman

پست توسط yasaman »

maryituser نوشته شده: سه‌شنبه ژولای 26, 2022 9:46 pm دوستان ایفون المان میشه قسطی خرید با بلوکارت؟ یا مالیاتش زیاده و قسطی نمیشه و بهتره از همین ایران بخریم!؟
میشه دوست من
سایت check24 رو بررسی کنید و قیمت ها رو با ایران مقایسه کنید.
maryituser

پست توسط maryituser »

سلام.
من یه کفش و یه شلوار از ادیداس گرفتم و مرجوعشون کردم، و سایت بهم دو تا بارکد داد که مسئول dhl باید اسکن میکرد.
من جفت وسایل رو گذاشتم تو یه جعبه و بردم dhl و خانمه فقط یک بارکد رو اسکن کرد. و برای همون یک بارکد هم برام ایمیل اومده که ما جنس رو بگیریم پولش رو پس میدیم‌
حالا سوالم اینه که آیا باید بارکد دوم رو هم الزاما اسکن میکرد؟ چون بهش گفتم، گفت نیازی نیست.
پس ادیداس از کجا بفهمه من اون رو فرستادم؟؟؟
ارسال پست